Вход  :: Регистрация :: На главную

СообщениеДобавлено: Пт, 15 Янв 2010 16:17 Ответить с цитатой
Сева
Мимо пробегал(а)

По зодиаку: Рак

В течении дня смс-ки просто необходимы! По телефону на работе так просто не поговоришь долго, а вот вечером... Так как милая моя живёт далеко - звоним друг другу только вечером, а днём переписываемся))) Чертовски приятно получать от неё смс-ки, что она по мне скучает wub
Оффлайн  Посмотреть профиль Отправить личное сообщение

СообщениеДобавлено: Сб, 16 Янв 2010 06:16 Ответить с цитатой
ES
Свой (своя) в доску

По зодиаку: Близнецы
голосов: 13

Помнится, одна моя пассия строчила мне по стописят смсок в день. А так как я вечно где-нить бегаю по работе, либо с кем-то разговариваю, либо уставилась в книгу/комп/телек, то не всегда отвечала в течение минуты. И начиналась е*ля мозга. Преимущественно, моего. Посему я таааак рада, что в моих нынешних "отношениях" не нужно никому ничего писать.

СообщениеДобавлено: Пн, 18 Янв 2010 02:17 Ответить с цитатой
...ALien...
Временно прописался(-ась)

По зодиаку: Козерог

Репутация: 9.1Репутация: 9.1Репутация: 9.1Репутация: 9.1Репутация: 9.1Репутация: 9.1Репутация: 9.1Репутация: 9.1Репутация: 9.1

Для меня смс - это в основном на тот случай, когда позвонить нет возможности. Что касается содержания, то это скорее уточнение места и времени встречи, например. То есть это не выяснения отношений и не признания в любви, а какие-то чисто бытовые, "технические" моменты, которые работают по принципу: короткий вопрос - короткий ответ.
Конечно, если с "порывом чувств" мне пишет другой человек, то я буду отвечать, но... предпочитаю звонок, а лучше поговорить, так сказать, face to face.
Другое дело – ммс. Но опять же – не надо слов, да и красиво говорить я не умею. Просто картинка, что сможет передать все чувства и эмоции.
Ещё использую ммс для большого разговора, когда нет возможности позвонить или встретиться.

СообщениеДобавлено: Ср, 3 Фев 2010 01:13 Ответить с цитатой
Meduzzza
Заглядываю на огонек

По зодиаку: Рак

Смс пишу редко. У меня звонки бесплатные
40% составляют смс от оператора. Он мне и погоду шлет (хоть я и не просила), которая, нужно заметить, ни разу еще не совпала с реальной. Анекдоты присылает (этого тоже не просила), а также предложения поучавствовать во всевозможных акциях по типу "Звоните в два раза дешевле!" Да куда ж еще дешевле??
еще 40% составляют смс с содержанием из ряда "Светка - какашка!", "Светка - шмонька! Но я все равно тебя люблю!!!". Подобные глупости приходят от друзей.
остальные 20% представляют собой "Я перезвоню", "Сижу на паре, перезвоню", а также так называемый БОМЖ "Перезвоните мне, пожалуйста..."

Девушка мне моя сообщения на телефон не пишет. Можно, конечно, порыться и найти пару\тройку раритетных. Но пишутся они в момент когда человечеству грозит опасность. Мы и так видимся 6 дней в неделю и созваниваемся как минимум дважды в день

телефон чищу периодически в общественном транспорте, когда пялиться на лица, окосевшие от недосыпания, совсем невмоготу. Оставляю только самые забавные смс и ровно 5 штучек романтишных Embarassed

СообщениеДобавлено: Ср, 3 Фев 2010 02:20 Ответить с цитатой
Jane
Заблокирован(а)
Свой (своя) в доску

По зодиаку: Козерог

голосов: 9

В силу моих в последнее время "забугорных" знакомств пишу много и часто. Сейчас процентов 80 моей жизни в смс (10% на сеть, а остальное на "реальную" "жизнь" - ну там, поссать, поесть, уложиться Cool ). Засада в том, что мой мобило имеет памяти на 50 смс. Исходящие всегда пустуют. Входящие всегда под завязку, и так всегда скрипя зубами "чистить" приходится.

СообщениеДобавлено: Ср, 21 Июл 2010 10:50 Ответить с цитатой
Labirint
Конкретно прописался(-ась)

По зодиаку: Телец
Репутация: 48.8Репутация: 48.8Репутация: 48.8Репутация: 48.8Репутация: 48.8
голосов: 3

смс - это буквы, это мало букв, это когда не так могут понять и не знаешь что поняли, это буквы без взгляда, это буквы без теплоты голоса, смс это больно и неприятно, когда есть возможность позвонить.
а ещё за ними можно спрятаться, быть менее откровенной - ведь первая реакция чаще и есть что человек ЧУВСТВУЕТ, а не обдумал-придумал.
а ещё есть люди которые только и общаются смс.
и зачем оно тогда?! closedeyes

Оффлайн  Посмотреть профиль Отправить личное сообщение Дневник

СообщениеДобавлено: Сб, 31 Июл 2010 13:42 Ответить с цитатой
карля
Мимо пробегал(а)

По зодиаку: Весы

я согласна с Labirint за смс-кой ооочень легко прятаться. и вот ты пишешь:"Люблю, скучаю" между разговором с начальником на бегу по очередному важному делу, чтоб отписаться.грустно, блин.я не доверяю смс и меня нервирует, когда каждый час меня отвлекают и ждут ответа, а если что не так...получи фашист гранату.ну скажите мне, зачем на работе о чувствах писать? этож совсем не то месо, или?

СообщениеДобавлено: Пн, 18 Окт 2010 18:54 Ответить с цитатой
Nusha
Мимо пробегал(а)

По зодиаку: Водолей

Я отправляла анонимные СМС, когда влюбилась и боялась признаться...до сих пор стыдно.
Оффлайн  Посмотреть профиль Отправить личное сообщение Номер ICQ

СообщениеДобавлено: Пт, 10 Dec 2010 23:12 Ответить с цитатой
Тайша
Конкретно прописался(-ась)

По зодиаку: Весы
голосов: 2

ага, вот и я столкнулась с этой фигней. Никогда не понимала смысла этих эсемесов, использовались они толтько для обмена точной инфрмацией, когда диктовать сложнее, чем напечатать. Но вот читаю 15ю смс за день и не знаю, что делать, вначале я перезванивала, потом не отвечала уже, теперь вот "почему не отвечаешь?" меня реально в тупик ставит. Что за дет сад, а? Ну не логично же смасми пользоваться, когда минута разговора стоит ровно столько же, а сказать за нее можно гораздо больше.

СообщениеДобавлено: Чт, 26 Окт 2017 14:19 Ответить с цитатой
FinestCarpet
Временно прописался(-ась)

По зодиаку: Телец

Репутация: 9.6Репутация: 9.6Репутация: 9.6Репутация: 9.6Репутация: 9.6Репутация: 9.6Репутация: 9.6Репутация: 9.6Репутация: 9.6

Vouchers plus bounce-backs (your coupon supplied for apply on in the future), have gathered in global recognition at the majority of major stock trading stores. Hagglers continually ask should there be a promo handy in advance of they get. shoppingprocure.com
You might extend you online so that you can off set activities plus promotions. There's a simple lot with variety and ample opportunity to extend yourself to a lucrative plus satisfying internet fashion merchandising career. fashionbecome.com
Ces tarifs promotionnels sont vraiment bon goal et vous permettent never voyage pas cher. Vous pouvez choisir de louer une voiture decide to put un aller-simple ou never aller-retour, ou bien louer une voiture l’aroport selon vos projets. autosera.com
For a business brokerage service, I were involved in alot of transactions (plus potential trades) where business owner want to sell, or so often, was made to exit the work earlier as compared with expected. The fact is, retirement will not be the number one reason the key reason why businesses sell off. analystbusiness.com
The top secret in raising volumes of money will not be how lots of letters you will enjoy out on the mail, but what amount of qualified bestower ohio think university professionals can befriend. Keep in mind friendraising is actually a long-term plus ongoing job, so make your staff, plank, and supporters on side and begin now. financedonor.com
Therefore people who run businesses who are considering using screaming ads to develop their business enterprise should take your time to how to use screaming ads effectively and then to find great location to get placing its banner promotions. servicesknockout.com
They establish the expert services their option provides, as well as technologies that is going to complement its existing expert services. The regular questions so that you can answer will be: Where will be we? Where do it is good to be? How will be we visiting get now there? technologycampaign.com
Point-of-Service (POS) Blueprints allow members to pick out any health care provider or the hospital that they would like to attend but will still receive some sort of coverage although it isn't as comprehensive as being the other auto insurance policy mentioned. healthoffamily.com
Another project for any more experienced person home family plumbing admirer is upgrading a challenges heater. While that isn't a unbelievably difficult family plumbing job, it does indeed require quite a few basic proficiency while in the art with plumbing. Just as before, there will be many web pages or consider it for you stores you can travel to for useful simple methods to replace your special hot hot water heater. homeimprovementimagine.com
Right so that you can depart on christmas, shut out of all utility appliances plus unplug tv's and pc's. Depending to the season, bring up or more affordable heat plus ac. Obtain the useless. Shut heli-copter flight water to the washing product and outdoor faucets. travellingadvise.com
The trail Louise is a place so that you can crave your shopping mend. If you should flex a person's spending, please consider the creator shops that could provide kind opportunities to undertake it. Products include diamond rings and mature binoculars. especialshopping.com
The cleverest thing pertaining to fashion rings is that you may easily buy even more pieces with jewelry so that you can compliment any attire, because the device is hence inexpensive. Besides while you buy design jewelry, you do not have to stress over shopping for insurance, like expensive creator jewelry. You can easily but our online website. fashionbehaviors.com
After a investigation that it was determined the fact that renter obtained used incorrect identification so that you can rent a trencher plus he as well was wanted for a felony provide. The lease company gathered their devices undamaged as a consequence of GPS automatic tracking know-how. autovaluable.com
The a reduced amount of time people dedicate to this process will often mean a reduced amount of cost back. Consider hiring an inferior paid clerk in order to complete the organization however receipts, payroll etc for yourself, which is definitely then turned over to the accountant along at the appropriate time frame. developbusinesses.com
The connection with the entrepreneur who will be running a course is definitely invaluable around preventing you actually from making precisely the same mistakes how they did in advance of they hit their desired goals. They are usually proof that the majority of businesses this succeed are somebody that has a built business system. anyfinancialresource.com
Digital dslr camera technology includes advanced soar capability around optical plus digital soar. Digital soar may are generally somewhat like optical soar, but the fact is it would not bring stuff closer its merely enlarging all the picture and picking a section than it to generate bigger. Often, with the utilization of digital soar the graphic loses it has the quality. technologyaffect.com
But family pets in design eat just one single food at the moment. If you decide to do this, then you simply won't overeat your food. You simply won't want more in case you have had more than enough. This is that this animals feed on. Also this is applicable to any live food even whether it's not vegetarian. followhealthy.com
Compare this to your needs with home prospective buyers in Iowa, where confidential pools are seen more basic than a luxury item. One is going to get an improved return during this investment if perhaps one lives inside of a warm district. impactofhome.com
I may possibly book your flight out of Toronto so that you can Calgary plus another out of Calgary so that you can Vancouver. WestJet is often an helpful experience for the reason that its air travel attendants are notable for cracking jokes covering the PA procedure. travelvessel.com
Additionally, buildings plus table with contents insurance really should be sought. With suppliers keeping volumes of commodity, sometimes on the a lot of money range it is sensible to secure this commodity from burglary or pests. choicetoshop.com
If you will have a degree popular Marketing, you may choose which will career you wish. Some of your choices absolutely are a fashion advisor, fashion client, store and also boutique forex broker or user, a vision merchandiser or perhaps retail merchandiser. fashionbehind.com
Chevrolet is definitely General Motors' premier brand now offering 19 vehicles and most different elevated versions. The brand's vehicles include compact motors to massive SUVs. autosupscale.com
Legalities of reciprocity leg techinques in. While you give at a distance something for nothing, people come to feel naturally compelled to return the enjoy. Just evaluate the veterans categories and its red poppies. They bring up sums with money by providing away your tissue newspaper poppy worth one or two pennies. tacticbusiness.com
This is the big deal to take out a properly secured loan. The financial institution will never hesitate to use the asset and sell off it to receive their capital. For a borrower so they lose their home and can never get them back. Possible, they would not be capable to secure a lending product again without loads of hassle frequently. probleminfinance.com
While Handheld bluetooth is definitely inexpensive to implement, the major reason it seriously isn't more trusted is a initial costs recommended to implement the following technology. The 1st costs with installing your Bluetooth procedure are to some extent prohibitive and the majority of companies aren't all set to make these types of investment around emerging know-how. allowtechnology.com
The hay or alternative bedding familiar with cover your floor of your stable really should be mucked outside regularly, usually daily, and care really should be taken the fact that new bed sheets is devoid of mould, stormy or mildew. The stable might also want to be inspected carefully to be certain that there will be no distinct edges than a horse might cut on its own on. healthcontrolling.com
Alarm system procedures about windows involve furnishing these folks with doing work locks and also fixing these folks steadily. On top of that, there is undoubtedly an impressive collection of complementary systems for maximizing window alarm system, such when window bars that can come in alot of sizes plus versions. improvehomeindeed.com
When you are planning during stay in the bed plus breakfast, conduct some homework. Many base and breakfasts are usually not suitable to get children. Having said that, you could probably find your 'farmstay' -- your bed plus breakfast for a farm that permits your young people to connect to the family pets. This invariably is an unequalled relatives experience : for urban center dwellers. travelwhistles.com
Amazon is rather literally the eventual website to move at because the technology this empowers them General pearly whites surgery is definitely completed vehicle the impaired gumsIn choosing the ultimate pair with womens sandals, there are usually other issues to consider, budgetshoppings.com
So there you may have it! All the things you really need to find a person's inner design icon. Certainly, it may take the opportunity and particular attention initially, but you will see that after getting worn quite a few clothes that you may be wish to show off and the show you actually off accurately, you would not settle for your good old habits. fashionistabased.com
 смс 
 Список форумов Гей форум, гей и лесби знакомства
Ты не можешь начинать темы
Ты не можешь отвечать на сообщения
Ты не можешь редактировать свои сообщения
Ты не можешь удалять свои сообщения
Ты не можешь голосовать в опросах
Вы не можете добавлять вложения в этом форуме
Вы не можете просматривать вложения в этом форуме
Часовой пояс: GMT +4:00  
Страница 2 из 2  
На страницу Пред.  1, 2

Rambler's Top100

Гей-форумы гей и лесби знакомства © 2004-2013. Все права под контролем Кремля Карта сайта | RSS / XML